Masáže prováděné v Ostravě-Hoštálkovicích:

klasická masáž lymfatická masáž relaxační masáž sportovní masáž reflexní masáž baňková masáž ajurvedská masáž celková masáž ošetření lávovými kameny léčivé doteky odpočinková


1. Klasická masáž

979klasickemasaze.jpg, 39kB
klasická masáž
 • - masáž zad a šíje
 • - masáž dolních končetin
 • - masáž horních končetin
 • - masáž hrudníku a břicha
 • - masáž hlavy

 • Masáž se může provádět jako částečná, tedy pouze vybraná sestava (například: masáž zad a šíje) nebo jako kombinace sestav. Samozřejmě lze provést i masáž celkovou.

  Blahodárné účinky masáží jsou obecně známe, masáž pomáha k uvolění stuhlého svalstva a k celkové relaxací a odplavení pocitu stresu.

  Klasickou masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.


  2. Lymfatická masáž

  Lymfa je tělní tekutina, která proudí v těle (podobně jako krev v žilách a tepnách) lymfatickými cestami přes lymfatické uzliny, dále do hlavního hrudního mízovodu a končí v ledvinovém systému. Odtud se voda a další odpadní látky (tukové částečky, části mrtvých virů a baterií) z těla vyloučí močí. Tento proces mezi krví a lymfou, se děje předáváním přímou cestou přes membrány buně

  Zhoršení průtoku lymfy v lymfatických cestách, způsobuje hromadění vody v tělních tkáních, otoky a hromadění odpadních látek v těle. Další důležitou částí lymfatických cest jsou mízní uzliny, v nich dochází k shlukování a usmrcení bakterií a virů.

  Cílem lymfatické masáže je obnovit fyziologický tok lymfy, což vede k očistění a správnému odvodňování organismu. Tato masáž má přísně stanovený postup úkonů, které jsou prováděny velmi jemně. Jedná se o velmi příjemnou a relaxační masáž, která NIKDY nesmí bolet. Přibližně 24 hodin před lymfatickou masáží, je dobré omezit příjem tuků a zvýšit příjem tekutin

  Lymfatickou masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.  3. Relaxační masáž

  Relaxační masáž je masáž celého těla, malým tlakem a pomalu. Slouží k regeneraci těla i ducha.

  Relaxační masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.  4. Sportovní masáž

  Sportovní masáž má za úkol připravit a prohřát svaly pro sportovní výkon. Masáž se provádí rychle a silou. Tím se aktivují svalové skupiny ke sportovnímu výkonu. Muže být mírně bolestivá. Po sportovním výkonu provádím mírnou manuální lymfo drenáž a druhý den masáž relaxační.

  Sportovní masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.  5. Reflexní masáž

  Reflexní masáž provádím na chodidle a nártu nohou. Vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo.
  971reflexni.jpg, 51kB
  reflexní masáž
  Stlačováním a hlazením bodů na chodidle lze ovlivnit svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Bolestivé body na šlapce prozrazují porušená spojení mezi jednotlivými orgány těla. Na konci masáže následuje příjemná masáž chodidel.

  Reflexní masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.


  6. Baňková masáž ( 2 fáze )


  1.fáze: sleněnou baňkou s pod tlakem masíruji záda podél páteře a aktivuji krevní a mízní oběh. Zároveň lze podle tvaru kůže v baňce zjistit změny v podkoží a svalech. Masáž je bezbolestná podtlak v baňce lze regulovat. Prokrvení a prohřátí způsobí bouřlivou látkovou výměnu a vyloučení škodlivin z masírované části.
  2.fáze: po masáži baňkou se na ošetřovanou část těla přisaje sada baněk v určeném systému. Baňky zůstanou na místě cca 20 minut. Poté se odsají a kůže se lehce promasíruje. Následuje odpočinek. Během této doby je nutné vypít alespoň půl litru nealkoholických tekutin aby se podpořilo odvedení zplodin látkové výměny močí z těla ven. Tím zabráníte pocitu únavy Baňkovou masáž je vhodné absolvovat v sérii pěti sezení, doporučuji ji kombinovat s klasickou masáží. Pro své silné účinky na látkovou výměnu se používá baňková masáž k potlačení celulitidy (pomerančová kůže). Před masáží se použije prostředek proti celulitidě – krém,tělové mléko,gel. Po několika sezeních jsou účinky velmi zřetelné.

  984_bankove_200.jpg, 42kB
  baňky
  988_bankove_200slim.jpg, 41kB
  příprava
  990_bankove_200.jpg, 36kB
  aplikace

  Baňkovou masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.  7. Ajurvedská masáž

  Ajurvedská masáž je celková relaxační masáž prováděna teplým olejem v pomalém uvolněném tempu, pouze hlazením, doplněná masáží obličeje, ukončená masáží vlasové částí hlavy. Účelem je celkové zklidnění a uvolnění těla i duše.

  Ajurvedskou masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.

  8. Cvičení pro odstranění bolestí zad a šíje

  Soubor jednoduchých lehce zapamatovatelných cviků, které pomáhají odstranit bolesti jako následky špatných pohybových návyků. Zároveň s klientem pátráme i po příčinách potíží, které jsou často i psychické.

  9. Ošetření lávovými kameny

  Záměrně neuvádím název této procedury jako masáž. Tato terapie spočívá v pokladení nahřátých lávových kamenů na kůži tak,aby se prohřály svaly,šlachy nervový i lymfatický systém. Teplo a léčivé složení kamenů uvolní napětí ve tkáních,rozproudí krev i lymfu,prohřeje nervový systém a v nemalé míře pohladí a uklidní unavenou a rozjitřenou mysl.

  Ošetření lávovými kameny lze kombinovat po předchozí domluvě s jinými masážemi podle vhodnosti i přání klienta.

  10. Léčivé doteky

  Stará čínská oblíbená metoda k navození příjemných pocitů z doteku rukou na citlivá místa na kůži. Nejedná se o nic jiného než o jemné doteky rukou a různé druhy měkkých(tj nebolestivých)technik s použitím olejů,emulzí a krémů nebo i bez nich prováděné na kůži klienta hlavně podle jeho přání a potřeb. Lze použít i různé druhy balonků,kartáčků,hůlek atd. Doteky pomáhají porozumět svému tělu a jeho reakcím na kontakt ruky s kůží.


  Především jde o velmi příjemné,blaženost a dobrou náladu vyvolávající pocity. Společně se při první terapii domluvíme a vyzkoušíme,které doteky použít a které vynechat. U této terapie neprovádím žádné cílené zklidnění tělesných bolestí a potíží,které se  může dostavit v důsledku líbivých pocitů a uvolnění napětí.

  11. Lukášova  odpočinková uvolňující olejová masáž 

  Pomalá, jemná masáž v lehkém přítmí masérny při svíčkách.  První část je složena z masáže vlasové pokožky hlavy a obličeje na sucho, nebo jen s nepatrným množstvím oleje. Druhá část  je masáž celého těla  nahřátým olejem . Je prováděna osobitou  technikou, uklidňující mysl zcela přirozeným způsobem. Celá masáž je vedená s úctou k tělu a ženě jako takové, je velmi citlivá a vyhýbá se silovým technikám sportovní masáže. Trvá 2 hodiny a je během ní pečlivě dbáno o tepelný komfort těla, přísun tekutin a příjemné pocity, které si určuje klientka.

  Masíruji přírodními oleji,převážně olivovým.Používám i olejové vonné esenciální směsi. Před masáží doporučuji jen lehké jídlo a vodu. Po masáži je možné zůstat ležet na lehátku cca 15 minut a nechávat doznít  účinky masáže. Masáž doporučujeme provádět s tělem přikrytým v nahotě. Spodní prádlo nelze ochránit před potřísnění olejem. Lukášovu masáž si můžete dopřát v soukromé masérně v Ostravě-Hoštálkovicích.

  12. Psychomotorická poradna pro děti 0-12 měsíců

  Jak správně polohovat dítě např.: zvedání z podložky, předávání jiné osobě, polohy u kojení atd. Rady při podezření na nesprávný pohybový vývoj dítěte např.: pasení koníčků, lezení po čtyřech, otáčení na bříško. Toto vše s ukázkami a dalšími radami pro maminku a dítě na doma.

  Veškeré informace, postupy a návody konzultuji s akreditovaným specialistou z oboru dětské rehabilitace. V případě nutnosti je možnost se u tohoto specialisty objednat, na další cvičení a konzultace i na lékařský předpis.

  13. Parafínové zábaly

  Parafínové zábaly provádím pomocí teplého parafínu na bolestivé plochy, které po prohřátí dále ošetřuji.

  Parafínový zábal si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.

  14. Celková masáž Relaxační-opalovací

  Jemná masáž celého těla nebo části Vás uvolní a příjemně naladí. Použití směsi olivového a konopného oleje se samoopalovacím přípravkem zbarví už při první masáži kůži Vašeho těla do příjemné a zářivé barvy. Samoopalovací přípravek si klient může přinést. Používám vysoce hypoalergenní samoopalovací kosmetiku.

  Relaxační-opalovací masáž si můžete dopřát v mé soukromé másérně v Ostravě - Hoštálkovicích.

  15. Baňková anticelulitidní masáž

  Baňková anticelulitidní masáž je tlaková masáž baňkovou technikou na partiích těla s celulitidou(pomerančovou kůží). Uvolní tukové buňky a zrychlí tok mízní tekutiny, tím za použití vhodného krému nebo mléka proti celulitidě dochází ke zlepšení stavu postižené kůže. Části se vyhlazují a ztenčuje se tuková vrstva. Používám vysoce účinnou a hypoalergenní kosmetiku z mořských řas. .

  16. Čištění uší Ušní svíčkou a masáž hlavy

  Celá procedura trvá cca 20 minut. Jemně masíruji vlasovou část hlavy zátylek a okolí uší. Poté se do uší vkápne roztok který rozpouští ušní maz. Za použití originální voskové svíčky se ze zvukovodu vysaje ušní maz i usazeniny v oblasti ušního bubínku. Procedura je bezbolestná. Ušní maz zatlačený nešetrným čištěním vatovou tyčinkou do oblasti bubínku může způsobit zánět zvukovodu, bubínku i nedoslýchavost. V poslední době lékaři ORL čistění uší neprovádí.

  Poradenství při zdravotních a psychických problémech

  17. Proškolení laické první pomoci (neakreditováno) (novinka)

  18. Anglická konverzace

  19. Lukášova poradna o joze a vegetariánství  provozovna_200.jpg, 51kB
  exteriér
  interier_200.jpg, 46kB
  interiér
  sprcha_200.jpg, 51kB
  sprcha a vše potřebné

  masazeiva.cz   |   verze 1.5   |  2016

  Tulinger.com